Kartonë të kuq e penallti të humbur, Ferizaj mposht Dritën

Ferizaj ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Dritës në derbin e skuadrave që luftojnë për mbijetesë.

Ferizaj ka kaluar në epërsi që në minutën e 5-të me anë të një goli të bukur nga goditja e këndit që e shënoi Maliq Behluli.

Vendasit kanë mundur ta shtojnë epërsinë pasi kishin në dispozicion një penallti në minutën e fundit të pjesës së parë.

Behluli gjuajti, por Artan Latifi arriti të ndalë penalltinë.

Lexo po ashtu Goli i vitit shënohet në Superligën e Kosovës, mesfushori shënon nga goditja e këndit (Video)

Drita luajti me dhjetë lojtarë nga minuta e 70-të, pasi që Dren Gashi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Deri në fund edhe pse kishte raste rezultati nuk ndryshoi.

Pas kësaj fitoreje Ferizaj mbetet në pozitën e nëntë, por me 19 pikë të tubuara, katër më shumë se Drita që mbetet e 10-ta. /Telegrafi/

Kyle Walker jep një përgjigje brutale kur pyetet për mungesën e Grealish në Euro 2024

Ndeshja Itali 2-1 Shqipëri në numra: Rekord historik, statistika mbresëlënëse dhe uragani kuqezi

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Notat e lojtarëve, Itali 2-1 Shqipëri: Shpëtojnë vetëm Bajrami dhe Gjimshiti, Bastoni lojtar i ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Dominuam tribunën, por jo fushën – Shqipëria pëson ngushtë ndaj kampionit në fuqi të Evropës