LAJMI I FUNDIT:

Karsdorp stërvitet me Romën, por nuk flet me Mourinhon

Karsdorp stërvitet me Romën, por nuk flet me Mourinhon

Rick Karsdorp stërviti sot me bashkëlojtarët e tij në Trigoria, por sipas Il Corriere Dello Sport, takimi mes tij, drejtorët e klubeve dhe trajnerin Jose Mourinho është shtyrë.

Mbrojtësi holandez pushtoi ballinat e mediave jo vetëm italiane, para pushimit për shkak të Kampionatit Botëror, kur Special One e akuzoi atë për tradhtinë e grupit me qëndrimin e tij, duke i kushtuar Giallorossve një fitore në një ndeshje vendimtare ndaj Sassuolos.

Mourinho kurrë nuk e përmendi drejtpërdrejt Karsdorpin, por tha se lojtari që tradhtoi skuadrën duhej të largohej në janar.

Lojtari nuk mori pjesë në turneun në Japoni në fillim të këtij muaji, duke ofruar një  certifikatë mjekësore që pretendonte se nuk mund të bashkohej me shokët e tij të skuadrës për shkak të problemeve psikologjike.

Reklama

Megjithatë, ai u kthye në Continassa këtë mëngjes dhe pritej gjithashtu të takohej me drejtorët e klubit dhe Mourinhon për të sqaruar pozicionin e tij dhe për të mësuar planet e Romës për afatin kalimtar të janarit.

Sipas Il Corriere Dello Sport, takimi nuk u zhvillua sot, por pritet të takohen para një ndeshjeje miqësore. /Telegrafi/