Krishtlindjet do të duken pak më ndryshe për klanin Kardashian këtë vit.

Familja është bërë tashmë e njohur për organizimin e një feste të madhe në prag të Krishtlindjeve për të kremtuar me miqtë dhe familjen.

Këtë vit, megjithatë, familja nuk do të bëjë ndonjë organizim marrë parasysh pandeminë e coronavirusit.

Khloe Kardashian (Foto: Vivien Killilea/Getty Images for Abyss By Abby)

Të dielën në mbrëmje, një fans shkoi në Tëitter për të pyetur Khloe Kardashian nëse festa ikonike e familjes së tyre është planifikuar të mbahej.

“Rastet me COVID-19 janë jashtë kontrollit në Kalifornia. Kështu që ne vendosëm që nuk do të bënim një festë në prag të Krishtlindjeve këtë vit”, tha ylli televiziv, 36 vjeçe. “Është hera e parë që nuk do kemi një ndejë në prag të Krishtlindjeve që nga viti 1978 besoj. Megjithatë, së pari shëndeti dhe siguria”.

Të gjitha lajmet nga Kim Kardashian Të gjitha lajmet nga Kim Kardashian

Ajo shtoi: “Marrja seriozisht e pandemisë është e domosdoshme”.

Në fillim të nëntorit, një fans e kishte pyetur Kardashian nëse ata e kishin anuluar ahengun ose jo, dhe në atë kohë, familja ende planifikonte të festonte.

Foto: Us Weekly

“Unë mendoj se do të duhet të jetë shumë më e vogël padyshim. Dhe unë jam plotësisht mirë me këtë! Por ne patjetër do të festojmë Krishtlindjet”, u përgjigj ajo në Twitter.

Herët këtë vit, Khloe po ashtu ka rezultuar pozitive me COVID-19.

Në anën tjetër, familja Kardashian për çdo aheng apo ditëlindje që kanë festuar në fillim kanë bërë testin për coronavirus. /Telegrafi/

Foto: Getty Images