LAJMI I FUNDIT:

“Kapja daneze” – Kasper Schmeichel i Leicesterit ‘pushton’ internetin më mënyrën si i ndal goditjet e fuqishme të kundërshtarit

“Kapja daneze” – Kasper Schmeichel i Leicesterit ‘pushton’ internetin më mënyrën si i ndal goditjet e fuqishme të kundërshtarit

Portierët në Danimarkë kanë një mënyrë të ndryshme se si duhet të ndalojnë një goditje të fuqishme nga kundërshtarët.

Reklama

Shpesh herë, portierët e skuadra të ndryshme nuk arrijnë të kapin topin, e që nga këto gabime kanë pranuar gol.

Një video që është publikuar në internet, tregon se si Kasper Schmeichel i Leciester Cityt ndalon goditjet e fuqishme të kundërshtarëve.

Ajo teknikë tregon një përsosmëri dhe një kapje koherente se si duhet ndaluar një goditje të fuqishme me një siguri të lartë.

Ajo video është publikuar nga “Pro GK Academy”, që ka dhënë këshilla se një goditje e fortë ndalohet në mënyrën se si ka bërë Schmeichel. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori