LAJMI I FUNDIT:

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Kaos në Bavari: Bora mbulon qytetin e Munchenit, anulohen të gjitha fluturimet

Fluturimet në aeroportin e dytë më të madh të Gjermanisë janë anuluar deri në mesditë.

Dëbora e madhe përmbyti kryeqytetin e Bavarisë dhe transporti publik u pezullua.

Reshjet e dendura të borës goditën Gjermaninë jugore të premten mbrëma dhe vazhduan edhe këtë mëngjes, duke shkaktuar ndërprerje të mëdha në aeroportin e Munichut, qendra e dytë më e ngarkuar e vendit.

Aeroporti njoftoi mëngjesin e sotëm se do të pezullojë fluturimet deri në mesditë.

Rreth 320 nga 760 fluturimet e planifikuara për të shtunën janë anuluar, njoftoi agjencia gjermane e lajmeve DPA. Punonjësit e aeroportit u përpoqën të mbanin të paktën një pistë në funksion dhe pa borë.

Shtyhet ndeshja Bayern Munich-Union Berlin, shkak reshjet ekstreme të borës
Lexo po ashtu Shtyhet ndeshja Bayern Munich-Union Berlin, shkak reshjet ekstreme të borës

Shumica e linjave lokale të autobusëve dhe tramvajit nuk po funksionojnë pasi janë përkeqësuar kushtet në rrugë.

Shërbimi meteorologjik i Gjermanisë, DWD ka parashikuar se borë do të bie pa ndërprerë deri të shtunën pasdite në pjesën më të madhe të Bavarisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Azia
Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Amerika
Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Azia
Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Evropa
Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Botë
Kalo në kategori