Kampioni i pamëshirshëm (Video)

Kampioni aktual i Anglisë, Chelsea ka arritur një fitore të madhe në udhëtim te Aston Villa.

Edhe pse me mungesa të mëdha, Chelsea ka arritur fitore të thellë 4-0 në udhëtim tek Aston Villa që është pothuajse e rënë në një kategori më poshtë.

Qysh nga fillimi i ndeshjes mysafirët treguan se kishin udhëtuar për pikët e plota, kur mesfushori i talentuar Ruben Loftus – Cheek shënoi për 0-1 pas asistimit nga Azpilicueta.

Në minutën e fundit të pjesës së parë, i inkuadruari në ndeshje Alessandro Pato shënoi nga pika e bardhë për 2-0.

Pjesa e dytë ishte e rezervuar për sulmuesin spanjoll Pedro Rodriguez që shënoi dy gola të bukur, fillimisht në minutën e 46-të pas një aksioni fantastik dhe pastaj në të 59-tën.

Me këtë fitore Chelsea është ngritur në pozitën e nëntë me 44 pikë të tubuara dhe ende shpreson tek pozita e pestë që i dërgon në Ligën e Evropës, pasi atë pozitë po e mban West Ham United me 50 pikë. /Telegrafi/

Aston Villa 0:1 ChelseaLoftus Cheek

Posted by Telegrafi Sport on 2016-04-02

Aston Villa 0:2 ChelseaPato

Super aksion nga Chelsea dhe Pedro shënon për 0-3.

Edhe një gol nga Pedro Rodriguez. Aston Villa – Chelsea 0-4

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës