LAJMI I FUNDIT:

Kalvin Phillips flet për traumën që i shkaktoi Guardiola gjatë kohës sa ishte lojtar i Man Cityt

Kalvin Phillips flet për traumën që i shkaktoi Guardiola gjatë kohës sa ishte lojtar i Man Cityt

Kalvin Phillips ka zbuluar se vendimi i Pep Guardiolës për ta quajtur atë në ‘mbipeshë’ para publikut, ishte momenti i tij më i vështirë gjatë përiudhës si lojtar i Manchester Cityt.

Phillips nuk gjeti hapësirat e duhura tek City dhe bëri vetëm 31 paraqitje për fituesit e tripletës, teksa vetëm në dy raste e kishte nisur nga minuta e parë në Ligën Premier.

Ai tani ka folur për atë kohë dhe për momentin më të keq në klub, i cili doli të ishte ai kur Guardiola publikisht tha se Phillips nuk mund të stërvitet pasi është rikthyer nga Kupa e Botës në mbipeshë, duke e lënë kështu mesfushorin dhe familjen e tij të hutuar.

“Pas Kupës së Botës ishte ndoshta momenti më i vështirë, kur Pep erdhi dhe tha se unë isha në mbipeshë”, ka thënë Phillips.

“Ai kishte të drejtë për ta thënë këtë, por kishte mënyra të tjera për ta bërë. Unë nuk isha kundër fjalëve të tij, por natyrisht që vetëbesimi im mori një goditje të madhe dhe për mënyrën se si u ndjeva tek City. Familja ime gjithashtu nuk ishin të lumtur për këtë, veçanërisht nëna ime”, u shpreh anglezi.

“Ajo u bë nervoz shumë gjatë kohës sa isha tek City dhe nuk erdhi për të më parë shpesh gjatë ndeshjeve”, përfundoi ai.

Phillips siguroi një kalim tek West Hami në formë huazimi në janar, aty ku deri më tani numëron dy paraqitje, ani pse në debutimin e tij bëri një gabim fatal i cili rezultoi me gol për ekipin kundërshtar./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori