LAJMI I FUNDIT:

Kaka bënte shaka me shokun që e kishte kundërshtar, ‘VAR-i’ e ndëshkon me karton të kuq të çuditshëm për sjellje të dhunshme (Video)  

Kaka bënte shaka me shokun që e kishte kundërshtar, ‘VAR-i’ e ndëshkon me karton të kuq të çuditshëm për sjellje të dhunshme (Video)  

Ish-lojtari më i mirë në botë, Leita Kaka është ndëshkuar me karton të kuq të çuditshëm pas përsëritjes së videos në një tollovi të krijuar në humbjen e skuadrës së tij, Orlando City ndaj New York Red Bulls.

Koha ishte duke përfunduar pasi ndeshja luhej në minutat shtesë me Red Bulls që fitonin me rezultat 3-1 kur lojtarët nga të dyja skuadrat u bashkuan në një tollovi të krijuar pas një ndërhyrje.


Ndodh njëri nga ndëshkimet më të çuditshme në futboll, gjyqtari i jep të verdhë Verrattit që ia ktheu topin me kokë portierit (Foto/Video)
Lexo po ashtu Ndodh njëri nga ndëshkimet më të çuditshme në futboll, gjyqtari i jep të verdhë Verrattit që ia ktheu topin me kokë portierit (Foto/Video)

Ndërsa, ekipet filluan të ndaheshin pas ‘rrahjes’, Kaka me shaka i shtriu duart nga mbrapa rreth gojës dhe fytyrës shokut të tij, futbollistit të New Yorkut, Aurelien Collin.

Collin dhe Kaka ishin shokë përpara se Orlando të largonte mbrojtësin francez në New York vitin e kaluar dhe ata menjëherë u përqafuan tek incidenti.

Nuk do ta besoni, ky është ndëshkimi më i çuditshëm në futboll (Foto/Video)
Lexo po ashtu Nuk do ta besoni, ky është ndëshkimi më i çuditshëm në futboll (Foto/Video)

Megjithatë, sistemi i ri i rishikimit të videove ‘VAR’ të MLS u thirr në lojë, dhe gjyqtari Jorge Gonzalez kontrolloi për të parë kush ishte fajtori i tollovisë dhe kënd duhej ta ndëshkonte.

Pas një konsultimi, u vendos që Kaka duhet të dërgohej jashtë me kartonë të kuq për sjellje të dhunshme, ndërsa Cristian Higuita dhe Sean Davis të New York RB u ndëshkuan ma kartonë të verdhë për konfrontimin fillestar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori