LAJMI I FUNDIT:

Kaevski: Mickoski ka fituar mbi 50 mijë euro në kohën kur rryma u rrit për 100 për qind pa pasur krizë botërore

Kaevski: Mickoski ka fituar mbi 50 mijë euro në kohën kur rryma u rrit për 100 për qind pa pasur krizë botërore

Zëdhënësi i LSDM-së, Darko Kaevski në konferencë për media u shpreh se Mickoski si kryetar i Këshillit Drejtues të AD ELEM, për vetëm 9 muaj nga shtatori i vitit 2016 deri në gusht të vitit 2017 nga buxheti ka marrë mbi 1.9 milionë denarë ose mbi 31 mijë euro.

Reklama

“Ky nuk është rasti i parë ku Mickoski është pasuruar nga paratë e qytetarëve. Si këshilltar i Gruevski dhe Dimitrievit për energjetike, nga prilli i vitit 2015 deri në tetor 2016, për çdo muaj ka marrë honorar prej 1.100 euro ose 20 mijë euro”, tha Kaevski.

Ai shton se e gjithë kjo është e vërtetuar me dokumente zyrtare dhe se e gjithë kjo ka ndodhur kur rryma u rrit për 100 për qind pa pasur krizë botërore.

“Këto janë parazitët e vërtetë. A ka ndërtuar Mickoski me para të popullit hidrocentrale. Ditët e ardhshme opinioni do të informohet edhe për persona të tjerë, bashkëpunëtorë të Mickoskit të cilët janë pasuruar”, tha Kaevski./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Tensionet në veri, Vuçiq paralajmëron bisedime me serbët në Kosovë

Tensionet në veri, Vuçiq paralajmëron bisedime me serbët në Kosovë

Lajme
Kurti: Për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, duhet krijuar kushte pa banda kriminale

Kurti: Për mbajtjen e zgjedhjeve në veri, duhet krijuar kushte pa banda kriminale

Lajme
Rastet kur qeveritë e Kosovës

Rastet kur qeveritë e Kosovës "injoruan" këshillat e SHBA-së

Lajme
Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Kadare në librarinë “Dukagjini”: Orientimi shumëshekullor i shqiptarëve ka qenë dhe mbetet Evropa

Lajme
Kurti: Grupet e dhunshme në veri përdorën granata dore të sjellura nga Serbia

Kurti: Grupet e dhunshme në veri përdorën granata dore të sjellura nga Serbia

Lajme
BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

BE-ja nuk komenton dokumentin e pretenduar për sanksione ndaj Kosovës dhe shpalljen non grata të Kurtit

Lajme
Kalo në kategori