Juventusi thuhet se ka testuar të gjithë lojtarët e tyre për coronavirus, me vetëm Paulo Dybala, Blaise Matuidi dhe Daniele Rugani që kanë rezultuar pozitiv.

Bianconerët janë një nga klubet më të goditur në Serie A me tre raste, pasi Dybala dhe e dashura e tij u konfirmuan dje (e shtunë) që të dy kishin virusin.

Sipas mediumit italian Sky Sport Italia, çdo lojtar i vetëm tani është testuar dhe ato janë rezultatet e vetme pozitive.

E konfirmon Dybala: Unë dhe e dashura ime kemi rezultuar pozitiv me coronavirus E konfirmon Dybala: Unë dhe e dashura ime kemi rezultuar pozitiv me coronavirus

Kjo përfshin edhe Cristiano Ronaldon, i cili ka qenë në izolim me familjen e tij në Madeira.

Edhe lojtarët që fluturuan këtë javë pas vetëm tetë ditësh në karantinë – Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic, Sami Khedira dhe Douglas Costa thuhet se dolën negativ.

Një izolim sikurse ky i Ronaldos – Portugezi po “shijon karantinën” në një vilë luksoze me pishinë në çati dhe pamje nga deti Një izolim sikurse ky i Ronaldos – Portugezi po “shijon karantinën” në një vilë luksoze me pishinë në çati dhe pamje nga deti

Sidoqoftë, besohet se kur këta atletë të kthehen në Itali nga jashtë, ata do të duhet të shkojnë në përsëri në izolim për dy javë.

Ndryshe, deri më tani në të gjithë botën kanë ndodhur mbi 13 mijë vdekje, ku Italia është shteti me më shumë vdekje, mbi 4 mijë. /Telegrafi/