Juventusi e ka filluar mbarë mbrojtjen e titullit, pasi e ka mposhtur Parmën me rezultat 0-1 në xhiron e parë në Serie A.

Pjesa e parë ishte e dominuar nga Zonja e Vjetër, derisa golin e parë e realizoi Giorgio Chiellini në minutën e 21-të, pas asistimit që pranoi nga Alex Sandro.

Skuadra torineze e dyfishoi rezultatin me anë të Cristiano Ronaldo në fund të pjesës së parë, mirëpo goli u anulua shkaku i pozitës jashtë loje.

Festa e golit të Giorgio Chiellinit (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Pjesa e dytë ishte përsëri e dominuar nga Juventusi, derisa ylli portugez tentoi në vazhdimësi që ta shënonte golin e tij të parë në këtë sezon, por ishte i pafatë.

Parma vs Juventus (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Nga ana tjetër edhe Parma kishte rastet e tyre, mirëpo Leonardo Bonucci dhe Chiellini ishin shumë të disponuar për lojë dhe ndërprenë aksionet e tyre.

Të Juventusi debutoi vetëm Adrien Rabiot që e zëvendësoi Sami Khedira, gjersa Matthijs de Ligt, Merih Demiral, Aaron Ramsey dhe Danilo ishin në bankën rezervë. /Telegrafi/