LAJMI I FUNDIT:

Juventusi me fitore të madhe ndaj Sampdorias, xhiron e ardhshme e zhvillon derbin ndaj Interit

Juventusi me fitore të madhe ndaj Sampdorias, xhiron e ardhshme e zhvillon derbin ndaj Interit

Juventusi ka triumfuar 4-2 ndaj Sampdorias në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Ishte minuta e 11-të kur Gelson Bremer shënoi për 1-0 me një asistim të Filip Kostic.


Për 2-0 u përkujdes Adrien Rabiot (26’), pasi Fabio Miretti e gjeti atë në mënyrë perfekte.

Por, më pas ishte radha e Sampdorias, që realizoi dy gola për dy minuta.

Goli i parë për mysafirët u realizua nga Tommaso Augello në minutën e 31-të, duke u dhënë zemër bashkëlojtarëve.

Për 2-2 në listën e realizatorëve u fut Filip Djuricic (32’), që u asistua nga Alessandro Zanoli.

Në pjesën e dytë, Juventusi ishte sërish më dominues, dhe për të rikthyer epërsinë u përkujdes Rabiot, që realizoi në minutën e 64-të dhe ishte goli i tij i dytë në këtë ndeshje.

Mirëpo, pesë minuta më vonë, Zonja e Vjetër mund të kishte epërsinë prej dy golash (4-2), nëse Dusan Vlahovic nuk do të dështonte nga pika e bardhë.

Megjithatë, Binaconerët ia dolën ta shënonin edhe të katërtin, pasi Matias Soule shënoi me kokë në minutën e 90+4-të.

Pas javës së 26-të, Juventusi është ngjitur në vendin e shtatë me 38 pikë, ndërsa në xhiron e 27-të do takohet me Interin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori