LAJMI I FUNDIT:

Juncker: Nuk ka rikthim kufijsh në Irlandë

Juncker: Nuk ka rikthim kufijsh në Irlandë

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker u shpreh kundër rikthimit të një vije kufitare mes Irlandës së Veriut dhe Republikës së Irlandës, si pasojë e daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

“Komisioni Evropian dhe qeveria irlandeze po punojnë mjaft ngushtë së bashku gjatë negociatave për Brexin. Ne nuk dëshirojmë kufij mes Irlandës së Veriut dhe Republikës së Irlandës”, pohoi kreu i ekzekutivit evropian gjatë një konference shtypi në Bruksel me kryeministrin irlandez, Enda Kenny.


Në trend Botë

Më shumë
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg

Botë
Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Deri dje raportoi për humbjet kolosale të Rusisë në Avdiivka, sot blogeri rus gjendet i vdekur në rrethana të dyshimta

Evropa
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa
Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Kush janë pesë të burgosur të tjerë të profilit të lartë që vdiqën në burgjet e Rusisë

Evropa
Familja polake jetoi për 80 vjet mbi një bombë - dëshmitares së kohës askush nuk i besonte derisa u zbulua e vërteta

Familja polake jetoi për 80 vjet mbi një bombë - dëshmitares së kohës askush nuk i besonte derisa u zbulua e vërteta

Evropa
Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Evropa
Kalo në kategori