LAJMI I FUNDIT:

Ju keni sy të ‘mprehtë’ nëse mund të dalloni numrin 725 midis ‘fushës’ me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të ‘mprehtë’ nëse mund të dalloni numrin 725 midis ‘fushës’ me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Nëse ndonjëherë keni dashur të vini trurin tuaj në provë teksa po ndërmerrni një detyrë intriguese, atëherë duhet ta përfundoni një enigmë.

Reklama

Ndërsa testojnë tiparet e personalitetit të dikujt – nga niveli i IQ-së së tyre te të menduarit e tyre krijues – enigmat zgjerojnë me zgjuarsi aftësinë e trurit të një personi për të menduar jashtë kornizës.

Një enigmë e saposhfaqur teston efikasitetin e shikimit të dikujt pasi supozohet se vetëm ata që kanë “sy skifteri” mund të dallojnë numrin e fshehur brenda kornizës kohore të caktuar, shkruan Mirror, përcjell Telegrafi.

Detyra është e thjeshtë – sfiduesit duhet të përpiqen të gjejnë numrin 725 midis 775-ave brenda imazhit të zënë.

Teksa detyra është relativisht e “drejtpërdrejtë”, nuk është aq e lehtë të dallosh numrin që mungon.

Por mos u shqetësoni nëse nuk e zgjodhët enigmën brenda afatit kohorë, apo edhe nëse nuk e gjeni fare numrin “725”, pasi foto e mëposhtme e ka zgjidhjen e asaj që kërkohet nga ju. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Tufa e deleve futet në serën e kanabisit, “ia avullojnë” grekut 100 kilogramë nga kjo bimë

Fun
Ndryshon gjininë mundësi legjendar i WWE, transformimi lë gojëhapur fansat

Ndryshon gjininë mundësi legjendar i WWE, transformimi lë gojëhapur fansat

Fun
A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

A është kjo martesa më e shkurtër ndonjëherë? Për shkak të një fjale të bashkëshortit, gruaja vendosi të shkurorëzohej pas 3 minutash

Fun
Gjendet një strukturë prej druri gjysmë milion vjeçare në Zambi

Gjendet një strukturë prej druri gjysmë milion vjeçare në Zambi

Interesante
A është i njëjti person? - Njerëzit nuk mund ta besojnë ndryshimin e madh pas ndërhyrjeve që bëri kjo grua në një klinikë në Turqi

A është i njëjti person? - Njerëzit nuk mund ta besojnë ndryshimin e madh pas ndërhyrjeve që bëri kjo grua në një klinikë në Turqi

Virale
Kalo në kategori