LAJMI I FUNDIT:

Joel është vendosur në stol nga ekipi i CS:GO – GODSENT

Joel është vendosur në stol nga ekipi i CS:GO – GODSENT
(Foto: HLTV)

GODSENT kanë njoftuar se Joel “⁠joel⁠” Holmlund nuk është më në listën aktive të skuadrës dhe është zhvendosur në stol.

Reklama

Njoftimi vjen pas një viti të dobët 2023 për GODSENT , pasi skuadra suedeze mbeti jashtë 40 më të mirëve në renditjen botërore dhe nuk arriti të kualifikohej për një turne LAN.

Joel ka qenë lojtari më i vlerësuar i GODSENT në 2023, me një vlerësim mesatar prej 1.11 në 119 mapa.

Ngjarja e tij më e mirë ishte BetBoom Playlist Urbanistic 2023, ku GODSENT u futën në katërshen më të mirë pasi mposhtën skuadra si BIG, Sprout dhe HEET, shkruan HLTV.

Skuadra suedeze nuk është pjesë e ndonjë ngjarje të renditur në HLTV për momentin, duke u dhënë atyre kohë të mjaftueshme për të zgjedhur një zëvendësues për të riun.

Ky është formacioni i GODSENT për momentin:

William “draken” Sundin

Alfred “⁠RuStY” Karlsson

Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora

Erik “⁠ztr⁠” Gustafsson

/Telegrafi/