Ajo ka qenë ekstra vigjilente mes frikës së publikut për përhapjen e coronavirusit.

Kim Kardashian ndau disa lajme të mirëseardhura për parandalimin e sëmundjes me 162 milion ndjekësit e saj në Instagram të mërkurën, ndërsa publikoi një video të realizuar të një mjek, që i mësonte asaj mënyrën më të mirë për të përshëndetur dikë, pa i infektuar ata.

Ylli 39-vjeçar i “Keeping Up With The Kardashians” shkoi gjithashtu në ekstreme për të sanifikuar gjithçka që motra e saj Khloe Kardashian preku pasi ajo këto ditë shfaqi një gjendje jo të mirë shëndetësore, të manifestuar me kollë, shkruan DailyMail.

Kim dukej se po vizitonte shtëpinë e Khloes, por ajo përfundoi të merrte një leksion mbi mënyrën më të mirë për të përshëndetur me edukatë njerëzit pa rritur rreziqet e transmetimit të sëmundjes.

Kim Kardashian ndan me fansat një fragment nga libri i shkrimtares së famshme që parashikoi përhapjen e një pandemie famëkeqe në vitin 2020 Kim Kardashian ndan me fansat një fragment nga libri i shkrimtares së famshme që parashikoi përhapjen e një pandemie famëkeqe në vitin 2020

Motrat kishin një vizitë tek një mik i tyre i cili është doktor, i cili iu tregoi atyre teknikën më të mirë të komunikimit këto kohë, pas larjes së duarve.

Fillimisht Kim tregoi mënyrën e re të përshëndetjes me njerëzit, por miqtë e saj e demonstruan atë në video në vend që ta bënte jo.

Ata u përballën me njëri-tjetrin dhe i ndeshën këpucët së bashku diagonalisht si një shtrëngim duarsh, së pari njërën këmbë pastaj tjetrën.

“Nuk kam kohë për dy! Kështu që unë do të bëj vetëm një”, tha Kim përgjatë videos.

Aktori Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson rezultojnë pozitivë në coronavirus, po trajtohen në Australi Aktori Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wilson rezultojnë pozitivë në coronavirus, po trajtohen në Australi

Ditët e fundit, njerëz të shumtë, duke përfshirë ligjvënësit amerikanë, kanë filluar përdorimin e gungave të bërrylave si një përshëndetje në vend të shtrëngimeve të dorës, në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e virusit COVID-19.

Por Kim dukej se kishte rekomandimet më të azhurnuara, të cilat nuk favorizojnë gungat e bërrylave.

“Pra, nuk duhet të bëni bërryla, sepse kolliteni në bërryl”, shpjegoi ajo. “Pra, nuk ka më bërryla”, vazhdoi 39-vjeçarja.

“Ose thjesht bëni një hark të vogël”, shtoi ajo ndërsa burrat në video kryen përshëndetjen me këmbë.

Adhanom Ghebreyesus, Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit, tha javën e kaluar në Twitter se përshëndetjet e ngushta, përfshirë aty me bërryla, duhet të hiqen.

Kim Kardashian (Foto: Frazer Harrison/Getty Images/Guliver)

“Kur përshëndetni njerëzit, më mirë të shmangni gungat në bërryl sepse ato ju vendosin brenda një metër nga personi tjetër. Më pëlqen ta vendos dorën time në zemër kur përshëndes njerëz këto ditë”, shkroi ai.

Nuk është e qartë nëse përshëndetja përmes këmbëve që sugjeroi Kim Kardashian do t’i mbante njerëzit të ndarë nga distanca e rekomanduar një metër, megjithëse të paktën parandalon kontaktin e drejtpërdrejtë midis pjesëve të mundshme të trupit të kontaminuar. /Telegrafi/