Jason Momoa nxori një motoçikletë të vjetër për një xhiro në shtëpinë e një shoku në Malibu të premten.

Aktori 42-vjeçar endej pa këmishë dhe tregoi pjesën e sipërme të trupit të tij të ndërtuar në mënyrë mbresëlënëse, ndërsa nxirrte biçikletën për një udhëtim të shpejtë dhe më pas ia dorëzoi njërit prej shokëve të tij.

Dalja e aktorit ndodhi gjatë procesit të prodhimit të një serie garash të përqendruar në ngjitjen shkëmbore, të cilën ai aktualisht do të jetë bashkë-prezantues, shkruan DailyMail.

Momoa kishte veshur një palë pantallona ngjyrë bezhë të errët gjatë ngasjes së biçikletës.

Aktori Jason Momoa fotografohet duke jetuar në një kampshtëpizë, pas ndarjes nga gruaja Aktori Jason Momoa fotografohet duke jetuar në një kampshtëpizë, pas ndarjes nga gruaja

Aktori i “Dune” kishte veshur edhe një palë çizmesh të zeza në motin e këndshëm të pranverës.

Reklama

Aktori i lidhi flokët e tij të zeza në stilin topuz, përpara se të hipte në biçikletë.

Reklama

Momoa aktualisht është duke punuar në serinë e ardhshme të garave të ngjitjes shkëmbore, “The Climb”.

Ai do të drejtojë shfaqjen së bashku me alpinistin profesionist dhe mikun e ngushtë Chris Sharma.

Sondazh | Kush e fiton sivjet çmimin "Oscar" si 'Filmi më i mirë i vitit'? Sondazh | Kush e fiton sivjet çmimin "Oscar" si 'Filmi më i mirë i vitit'?

Përveç drejtimit të programit, dy drejtuesit e serialit do të shërbejnë edhe si producentë ekzekutivë.

Ngjitja do të përqendrohet te alpinistët amatorë që i nënshtrohen sfidave të ndryshme mendore dhe fizike, ndërsa ata tentojnë ngjitje të ndryshme.

Momoa më parë dha një deklaratë për Deadline ku shprehu entuziazmin e tij që mund të punojë me alpinistin me famë botërore.

Reklama

“Është një ëndërr e realizuar të krijoj një shfaqje me një nga idhujt e mi, mikun tim të mirë dhe alpinistin legjendar Chris Sharma”, tha ai.

Aktori gjithashtu theksoi se ishte i lumtur që ishte në gjendje të promovonte ngjitjen në shkëmb përmes pjesëmarrjes së tij në projekt.

Reklama

“Jam i emocionuar që jam partner me HBO Max dhe për të prodhuar së bashku me IPC për t’ju sjellë këtë shfaqje të pabesueshme për sportin tim të preferuar, ngjitjen në shkëmb”, tha ai.

Zëvendës Presidentja Ekzekutive e HBO Max për Programimin Familjar No-Fiction and Live-Action, Jennifer O’Connell, vuri në dukje gjithashtu se programi do të shfaqte tërheqjen e disa prej vendeve më rigoroze të ngjitjes në botë.

Reklama

“Ne jemi të emocionuar që po punojmë me Jason Momoa dhe IPC në këtë qasje kinematografike për një shfaqje konkurruese fizike me Mother Nature që ofron kurset më të bukura dhe sfiduese të pengesave”, tha ajo.

Momoa ka qenë aktivisht i përfshirë në produksionin e spektaklit dhe ai u pa në xhirime në Mallorca muajin e kaluar.

Reklama

Shfaqja e titulluar “The Climb” nuk ka një datë të planifikuar të publikimit, megjithëse do të publikohet në shërbimin e transmetimit HBO Max. /Telegrafi/