LAJMI I FUNDIT:

Janakieski dhe Bozhinovski të hënën do të kërkojnë shfuqizimin e masës për paraburgim

Janakieski dhe Bozhinovski të hënën do të kërkojnë shfuqizimin e masës për paraburgim

Ish-Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dhe ish-sekretari i përgjithshëm i qeverisë, Kiril Bozhinovski të hënën në një seancë publike në Gjykatën e Apelit do të sqarojnë ankesat lidhur me masën e caktuar të paraburgimit, të cilët kërkojnë kjo të shfuqizohen.

Mile Janakieski dhe Kiril Bozinovski, janë arrestuar para 10 ditëve.


Vendimi për arrestimin e Janievskit dhe Bozinovskit e ka marrë Gjykata Penale, me kërkesë të PSP-së, të cilët kishin marrë informacion nga DSK se ato po përpiqeshin të arratisen.

Avokati i të akuzuarëve Elenko Millanov thotë se nuk është e qartë pse ai do të ketë nevojë për ndërmjetësuesin e Janakievskit me kreun e shtetit Ivanov, kur ai mori pjesë personalisht dy herë në fushatën e tij për president dhe Bozinovski kishte një pozitë të lartë në qeveri për të cilën nuk ka nevojë për një ndërmjetës për një takim. Edhe pse kërkon amnisti, nuk është e mundur të lidhet me ikjen e tyre./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Lajme
A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi - juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi - juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

Drejtësi
Si po trajtohen në paraburgim Naim Murseli dhe të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridonës? - flet drejtori i burgjeve

Si po trajtohen në paraburgim Naim Murseli dhe të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridonës? - flet drejtori i burgjeve

Drejtësi
Kalo në kategori