YouTuberi, Jake Paul ka sugjeruar që superylli i boksit Floyd Mayweather nuk e ka paguar vëllain e tij për ndeshjen e tyre të ekspozitës sepse ai është ‘i falimentuar’.

Vëllai i tij i madh Logan zgjati të gjithë garën e tij me tetë raunde me amerikanin më shumë se një vit më parë, dhe ka sugjeruar vazhdimisht se ai nuk është paguar plotësisht për luftën.

Ky pretendim është mohuar nga Mayweather, por Jake e ka mbështetur argumentin e vëllait të tij me komentet e tij që sugjerojnë se legjenda e boksit ka humbur pasurinë e tij prej 1 miliard eurosh.

Në një intervistë me Rob Moore , Jake tha: “Floyd Mayweather është i falimentuar. E kam thënë gjatë gjithë kohës. Unë mendoj se ai ndoshta e shpenzoi atë për vajzat që paguan për të qenë pranë tij”.

Komentet vijnë pasi Logan hyri në Instagram në fillim të këtij muaji për të marrë një vështrim në lidhje me Mayëeather në përvjetorin e një viti të betejës së tyre.

Ai tha: “Sot, një vit më parë, u ndesha me Moyd Fayweather. Ai është i vështirë për t’u goditur, por edhe më i vështirë për të mbledhur para. Me kë duhet të luftoj më pas?”.

Mayweather pritej të fitonte 55 milionë euro nga lufta, me Logan që merrte 15 milionë euro nga pjesa tjetër.

Legjenda e boksit i ka hedhur poshtë pretendimet e YouTuber-it amerikan si “gjepura”, ndërsa pretendon gjithashtu se Paul ka sugjeruar që dyshja të kenë një meç të dytë që atëherë. /Telegrafi/