LAJMI I FUNDIT:

Isufi kërkon nxjerrjen e një rezolute për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Isufi kërkon nxjerrjen e një rezolute për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, në seancën e jashtëzakonshmë të Kuvendit të Kosovës për ndotjen e ajrit në Kosovë, ka folur për masat e Komunës së Prishtinës lidhur me përmirësimin e mundshëm të kësaj gjendje.

Reklama

“Nxjerra e një rezolute e cila do të ndikonte në përmirësimin e kësaj gjendje është e domosdoshme, gjendemi në gjysmën e dimrit dhe është e pamundur të merren masa, gjatë kësaj periudhe të vitit gjithmonë ka pasur ndotje të ambientit, konsideroj se alarmimi krijon mundësi që sa më shpejtë të merren masa që përmes zbatimit të ligjit dhe inspektoratit të bëhet një kontroll më i madh në të gjithë këto kapacitete,” ka thënë Isufi.

Sipas Isufit, mbipopullimi në Prishtinë ka ndikuar në shfrytëzimin pa kontroll të automjeteve që sipas tij është një shkak për ndotjen e ambientit.
Isufi tha se gjendja e kaosit në qytet pas ndalimit të lëvizjes së makinave nuk është e pranueshme dhe kjo nuk prodhon një efekt afatgjatë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Sulmohet me gurë e mjete të rënda shtëpia e shqiptarit në Medvegjë, kërkohet ndihmë nga Shqipëria e OSBE

Lugina
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Skenarët e rrezikshmëm të Serbisë dhe Rusisë, sipas ekspertit amerikan Daniel Serwer

Lajme
Kalo në kategori