LAJMI I FUNDIT:

“Ishte si të shikosh filma horror, shoferi fluturoi nga xhami”, thotë njëri prej zjarrfikësve pas aksidentit të autobusit polak në Kroaci

“Ishte si të shikosh filma horror, shoferi fluturoi nga xhami”, thotë njëri prej zjarrfikësve pas aksidentit të autobusit polak në Kroaci

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën në aksidentin trafiku që ka ndodhur në orën 5:40 të mëngjesit të sotëm në autostradën A4 në drejtim të Zagrebit.

Komandanti i zjarrfikësve tha se skena ishte “sikur shikoni filma horror”.


“Ishte e frikshme. Është si të shikosh filma horror. Ne morëm një telefonatë rreth orës 5:50 të mëngjesit. Ne nxorëm të vdekurit, ishin më shumë se 10 të tillë. Autobusi u përplas në kanal dhe e gjithë pjesa e përparme e autobusit u dëmtua rëndë”, deklaroi Ivan Ivançan, komandant i zjarrfikësve në Brezniçki Hum, ekuipazhi i të cilit përfshin katër vetura të ndaljes së zjarreve.

Aksidentohet rëndë një autobus polak në Kroaci, të paktën 11 të vdekur
Lexo po ashtu Aksidentohet rëndë një autobus polak në Kroaci, të paktën 11 të vdekur

Ai shton se autobusi dukej sikur ishte përplasur me një mur, raporton jutarnjilist.

“Një shofer fluturoi përmes xhamit të përparmë dhe tjetri ishte në autobus. Unë nuk kam përjetuar diçka të tillë që kur kam qenë zjarrfikës dhe jam 60 vjeç”, tha Ivançan.

Sipas tij, në vendin e aksidentit ka pasur shumë ambulanca, zjarrfikës dhe policë.

“Pas aksidentit, më shumë anëtarë të ekipit tonë të DVD-së erdhën në vendngjarje. Ishte e tmerrshme. Ne bëmë gjithçka që mundëm për të nxjerrë viktimat dhe viktimat”, deklaroi ai.

Ndryshe, të aksidentuarit ishin pelegrinë që po shkonin në Medjugorje ndërsa 18 prej tyre janë në gjendje më të rëndë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
“Skifterët e Vdekjes” – njihuni me 10 snajperistët më të fortë të historisë së njerëzimit

“Skifterët e Vdekjes” – njihuni me 10 snajperistët më të fortë të historisë së njerëzimit

Botë
Snajperi ukrainas thyen rekordin botëror për vrasjen në distancë më të gjatë – viktimë, një ushtar rus

Snajperi ukrainas thyen rekordin botëror për vrasjen në distancë më të gjatë – viktimë, një ushtar rus

Botë
Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Kushte ekstreme në fushën e betejës, ushtari rus u pa duke ngrënë borë me lugë

Evropa
Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Nuk do ta besoni se ku i fshehën armët luftëtarët e Hamasit

Azia
SHBA-ja vendos veto në OKB, reagon ashpër Abbas

SHBA-ja vendos veto në OKB, reagon ashpër Abbas

Azia
Girkin: Kam frikë se do të përfundojë sikurse ‘kuzhineri i Putinit’

Girkin: Kam frikë se do të përfundojë sikurse ‘kuzhineri i Putinit’

Evropa
Kalo në kategori