LAJMI I FUNDIT:

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim
Reklama

Ish-futbollisti 34-vjeçar, Daryl Janmaat është aktualisht në rehabilitim në Afrikën e Jugut, pasi u zbulua se ai kishte probleme serioze me alkoolin dhe drogën.

Kohët e fundit, Janmaat u kontrollua gjatë gjithë natës sepse u raportua i zhdukur një mbrëmje në Scheveningen të Holandës.


Ai u gjet në agim, në një hotel në anën tjetër të qytetit. Ishte nën efektin e drogës dhe alkoolit, i çorientuar, i lagur dhe i hutuar.

Janmaat më pas u dërgua në Afrikën e Jugut, ku shpesh marrin trajtime holandezë të famshëm.

Ai e përfundoi karrierën e tij në pranverën e vitit 2022 si lojtar i ADO Den Haag dhe u bë drejtor teknik në atë klub, por nuk qëndroi gjatë.

Në karrierën e tij, ai luajti për Heerenveen, Feyenoord, Newcastle United dhe Watford.

Ai luajti për kombëtaren holandeze 34 herë, dhe gjithashtu luajti në Kampionatin Botëror “Brazil 2014”, ku fitoi medaljen e bronztë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

Ancelotti i është përgjigjur gazetarit: Po të jap mundësinë të pyesësh diçka tjetër

La Liga
Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Shqipëria në Euro 2024: Dalin detajet se si mund të siguroni një biletë për ndeshjet në Gjermani

Kombëtarja e Shqipërisë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Publikohen emrat: Pesë largime në janar nga Chelsea, në mesin e tyre edhe Armando Broja

Premier League
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Kalo në kategori