LAJMI I FUNDIT:

Ish-e dashura e Matthew Perryt zbulon hapin e rëndë që ylli bëri, për të ndaluar marrjen e më shumë drogave

Ish-e dashura e Matthew Perryt zbulon hapin e rëndë që ylli bëri, për të ndaluar marrjen e më shumë drogave

Kayti Edwards tha se aktori përfundoi me njolla të kuqe në këmbët e tij nga incidenti i tmerrshëm.

Ylli i “FRIENDS”, Matthew Perry, njëherë i ngjiti duart në gjunjë në një përpjekje për të ndaluar marrjen e më shumë drogave, zbuloi një ish.

Kayti Edwards, 47 vjeçe, u takua me aktorin e ndjerë, Chandler Bing në serial, në vitin 2006, shkruan The Sun.


Ajo punoi gjithashtu si asistente e tij në vitin 2011 në kulmin e varësisë nga droga dhe ata mbetën miq deri në vdekjen e tij.

Ajo kujtoi: “Isha në shtëpinë e Matthew në Hollywood Hills. Ai ishte në një gjendje të keqe.

“Ai kishte marrë zemër gjatë gjithë natës nga një bollëk droge, me shumë gjasa kokainë dhe substanca të tjera.

“E gjeta Matthew në divan me duart e tij të ngjitura në këmbë, ishte jashtëzakonisht e trishtueshme. Më duhej të përdorja heqës manikyri dhe vaj ulliri për ta çliruar atë.”

“Ne me të vërtetë po i shkulnim flokët nga këmbët dhe ai kishte njolla të kuqe të mbetura pas, ishte shumë e tmerrshme.”

Aktori vdiq në moshën 54-vjeçare në tetor me një autopsi që zbuloi se ai iu nënshtrua “efekteve akute” të ketaminës.

Kayti, mbesa e ikonës së filmit britanik, Julie Andrews, tha: “Matthew gjithmonë kishte probleme të mëdha me drogën.”

“Edhe kur ishte i pastër dhe po kalonte rehabilitimin, ai ende mendonte të merrte drogë.”

Ai thoshte: “Le të shkojmë të marrim pak kokainë. Çfarë mendoni për këtë? Ha, po bëj shaka.”

“Por unë do të thosha: “Le të shkojmë të marrim pak drekë në vend të kësaj.” /Telegrafi/