LAJMI I FUNDIT:

Ish-ambasadori ukrainas: Putini bëri gabim të madh, ky është fillimi i fundit të regjimit të liderit rus

Ish-ambasadori ukrainas: Putini bëri gabim të madh, ky është fillimi i fundit të regjimit të liderit rus

Ish-ambasadori i Ukrainës në BE ka thënë për Sky News, se Ukraina kurrë nuk do të dorëzohet dhe se ushtarët e vendit të tij janë hero sikurse “James Bondi”.

Reklama

Kostinatyn Yelisieviev, theksoi se “Ukraina sigurisht se do të mbijetojë. Ne kurrë nuk do të dorëzohemi”, transmeton Telegrafi.

“I tërë kombi është i bashkuar dhe si një trup po lufton. Ajo çfarë është shumë e rëndësishme se të gjitha forcat politike janë të bashkuara. Çdo dritare, shtëpi, rrugë do të jenë ferri i vërtetë për agresorin, pushtuesin”, shtoi Yelisieviev.

Madje ai është shumë i bindur se Vladimir Putini nuk ia ka arritur qëllimit, dhe është mirënjohës për partnerët perëndimorë të Ukrainës.

“Është një luftë, jo vetëm për Ukrainën, është një luftë për liri për tërë Evropën”, shtoi ish-diplomati ukrainas.

Megjithatë nuk u ndalë me kaq, çdo ushtarë ukrainas e krahasoi me “James Bondin” – duke thënë se janë “hero të vërtetë”.

“Putini ka bërë një gabim të madh dhe pushtimi i Ukrainës, është fillimi i fundit për regjimin e liderit rus”, tha për fund Yelisieviev. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori