Interi rikthehet te fitorja pas tetë ndeshjeve në Serie A (Video)

MILAN, ITALY - FEBRUARY 11: Eder Citadin Martins of FC Internazionale Milano (L) celebrates after scoring the opening goal during the serie A match between FC Internazionale and Bologna FC at Stadio Giuseppe Meazza on February 11, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Interi ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Bolognas në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të të Serie A.

Skuadra e Luciano Spallettit i është rikthyer fitoreve në kampionatin italian, pas tetë ndeshjeve ‘agjërim’, ku pesë të fundit ishin barazime.

Interi e nisi furishëm takimin duke gjetur golin e epërsisë pas vetëm dy minutave lojë, ku Eder Marins shënoi për 1-0 pas asistimit të Marcelo Brozovic.

Eder shënoi pas vetëm dy minutave (Getty Images)

Nerazzurët vazhduan me lojë të mirë edhe në pjesën tjetër të lojës, por u ndëshkuan në minutën e 25-të nga ish-lojtari i tyre Rodrigo Palacio, i cili shënoi për 1-1 pas gabimit amator të Joao Mirands dhe skuadrat shkuan në pushim me barazim.

Në pjesën e dytë, Interi e nisi përsëri furishëm duke e goditur shtyllën pas vetëm katër minutave lojë me Danilo D’Ambrosion, por fati nuk ishte me ta.

D’Ambrosio ishte i pafat (Getty Images)

Loja e mirë dhe trysnia e ekipit zikaltër u shpagua në minutën e 63-të, ku talenti Yann Karamoh shënoi një supergol për 2-1 pas bashkëveprimit me Rafinhan.

Festa e Karamoh pas supergolit të shënuar (Getty Images)

Deri në fund të lojës, Bologna mbeti pa një futbollist pasi Ibrahima Mbaye u ndëshkua me të dytin të verdhë në minutën e 68-të dhe gjithçka u bë më e lehtë për ta, ku në fund arritën ta konfirmojnë fitoren me rezultat 2-1.

Pas kësaj fitore, Interi ngjitet në pozitën e tretë me 48 pikë, ndërsa Bologna renditet në pozitën e 13-të me 27 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Interi luan në udhëtim te Genoa, ndërsa Bologna e pret Sassuolon. /Telegrafi/

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Nuk dështuan vetëm me Harry Kane, Ten Hag tregon mesfushorin perfekt që do të bashkëpunonte me Casemiron

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Dy gjigantë gjermanë e duan Guirrasyn, mund ta sjellin sulmuesin me formën më të mirë në Evropë për një çmim të ulët

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

"Isha shumë afër të shkoja, detajet vendosën" - Xhaka kujton kohën kur ishte pranë marrëveshjes me Romën