LAJMI I FUNDIT:

Inteligjenca ukrainase: 300 tanke bjelloruse janë afruar më pranë kufirit

Inteligjenca ukrainase: 300 tanke bjelloruse janë afruar më pranë kufirit

Inteligjenca ukrainase ka njoftuar se rreth 300 tanke bjelloruse, tani janë më afër kufirit me Ukrainën.

Reklama

Ukraina ka akuzuar Rusinë se po përgatitet për “provokime”, për të arsyetuar futjen e trupave bjelloruse, transmeton Telegrafi.

Rusia dhe Bjellorusia kanë realizuar stërvitje të përbashkëta ushtarake, pak ditë para pushtimit rus në Ukrainë – ku këto dy vende mbeten mike të mira.

Në anën tjetër është paralajmëruar se raundi i dytë i bisedimeve mes delegacionit ukrainas dhe atij rus pritet të vazhdojë nesër. /Telegrafi/