LAJMI I FUNDIT:

Institucionet e sigurisë për Telegrafin: Njoftimet për sulmet e mundshme, janë shpifje dashakeqe për Kosovën

Institucionet e sigurisë për Telegrafin: Njoftimet për sulmet e mundshme, janë shpifje dashakeqe për Kosovën

Njoftimet lidhur për një sulm të mundshëm, ka bërë që institucionet e Kosovës të reagojnë.

Zyrtarë nga institucionet e sigurisë i kanë thënë Telegrafit, se këto janë shpifje dashakeqe për vendin.

“Të dhënat se do të ndodh një akt terrorist në qendrat tregtare në Prishtinë dhe Ferizaj, janë shpifje. Informacionet e tilla të pakonfirmuara paraprakisht, janë dashakeqe ndaj shtetit të Kosovës, dhe prezencës ndërkombëtare në Kosovë”, thuhet në reagimin e tyre.

Ditë më parë, ishte raportuar se do të ketë një sulm të tillë. Lidhur me këtë nga Policia e Kosovës kanë deklaruar dje për Telegrafin se është duke ndërmarr veprimet e saja operacionale në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë, në interes të ruajtjes së rendit dhe sigurisë publike në vend.

U raportua për sulme të mundshme në Kosovë gjatë festave të Nëntorit, Policia thotë se nuk ka rrezik
Lexo po ashtu U raportua për sulme të mundshme në Kosovë gjatë festave të Nëntorit, Policia thotë se nuk ka rrezik

“Varësisht nga natyra e informacionit dhe rezultimit të të gjeturave, ndërmerr veprimet e saja operacionale në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë, në interes të ruajtjes së rendit dhe sigurisë publike në vend”, thuhej në përgjigjen e policisë.

Kujtojmë se, ambasadat në Kosovë i njoftojnë punëtorët e tyre sa herë që ka informata për rreziqe të mundshme për sigurinë e tyre. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Kronika e Zezë
Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Lajme
Kalo në kategori