LAJMI I FUNDIT:

Sulmet

24 Artikuj

KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

KPM dënon sulmet ndaj mediave dhe gazetarëve gjatë raportimit të ngjarjeve në veri

Kosovë
Ambasada amerikane: Sulmet ndaj gazetarëve shkelin parimet thelbësore demokratike

Ambasada amerikane: Sulmet ndaj gazetarëve shkelin parimet thelbësore demokratike

Kosovë
24 vjet nga sulmet ndaj caqeve të Serbisë, Konjufca: Populli i Kosovës do t’u jetë përjetë mirënjohës shteteve anëtare të NATO-s

24 vjet nga sulmet ndaj caqeve të Serbisë, Konjufca: Populli i Kosovës do t’u jetë përjetë mirënjohës shteteve anëtare të NATO-s

Kosovë
Sulmi ndaj policëve në Leposaviq, njohësit e sigurisë: Ja cili është synimi i ekstremistëve serbë

Sulmi ndaj policëve në Leposaviq, njohësit e sigurisë: Ja cili është synimi i ekstremistëve serbë

Kosovë
Ambasadori gjerman reagon për sulmet ndaj gazetarëve: Mediat duhet të lejohen të punojnë lirshëm

Ambasadori gjerman reagon për sulmet ndaj gazetarëve: Mediat duhet të lejohen të punojnë lirshëm

Kosovë
Trajkoviq: Sulmet ndaj KFOR-it dhe EULEX-it, të rrezikshme dhe rrisin tensionet

Trajkoviq: Sulmet ndaj KFOR-it dhe EULEX-it, të rrezikshme dhe rrisin tensionet

Siguri
Njerëz me maska sulmojnë gazetarët në veri, Rexha: U bëjmë thirrje kolegëve të kenë kujdes përgjatë raportimit në veri

Njerëz me maska sulmojnë gazetarët në veri, Rexha: U bëjmë thirrje kolegëve të kenë kujdes përgjatë raportimit në veri

Elfije Boletini
Qytetarët të shqetësuar me sulmet dhe gjendjen e krijuar në veri

Qytetarët të shqetësuar me sulmet dhe gjendjen e krijuar në veri

Meridiana Statovci
Policia: Situata në veri është e brishtë – pikat kufitare Jarinje dhe Bërnajk edhe sot janë të mbyllura

Policia: Situata në veri është e brishtë – pikat kufitare Jarinje dhe Bërnajk edhe sot janë të mbyllura

Siguri
Shtyrja e zgjedhjeve në veri, vendosja e barrikadave dhe sulmet ndaj policisë e gazetarëve – e shtuna e tensionuar në Kosovë

Shtyrja e zgjedhjeve në veri, vendosja e barrikadave dhe sulmet ndaj policisë e gazetarëve – e shtuna e tensionuar në Kosovë

Jehona Hulaj
Sulmet ndaj policisë në veriun e Kosovës “tensionim i qëllimshëm”

Sulmet ndaj policisë në veriun e Kosovës “tensionim i qëllimshëm”

Kosovë
Sulmet në veri ndaj Policisë së Kosovës, BE: Të shmangen spekulimet e panevojshme që mund të shtojnë tensione

Sulmet në veri ndaj Policisë së Kosovës, BE: Të shmangen spekulimet e panevojshme që mund të shtojnë tensione

Jehona Hulaj
Asnjë i arrestuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri – institucionet kritikohen për mungesë serioziteti

Asnjë i arrestuar për sulmet ndaj Policisë së Kosovës në veri – institucionet kritikohen për mungesë serioziteti

Donjeta Zeqiraj
Institucionet e sigurisë për Telegrafin: Njoftimet për sulmet e mundshme, janë shpifje dashakeqe për Kosovën

Institucionet e sigurisë për Telegrafin: Njoftimet për sulmet e mundshme, janë shpifje dashakeqe për Kosovën

Kosovë
KEDS dënon sulmet që po u bëhen punëtorëve gjatë kryerjes së detyrës

KEDS dënon sulmet që po u bëhen punëtorëve gjatë kryerjes së detyrës

Kosovë
AGK dënon kërcënimin që i është bërë gazetares së “KALLXO.com” gjatë monitorimit të një seance gjyqësore

AGK dënon kërcënimin që i është bërë gazetares së “KALLXO.com” gjatë monitorimit të një seance gjyqësore

Kosovë
Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës

Mjekët, objekt sulmi në vendin e tyre të punës

Kosovë
Nga 168 sulme ndaj personave zyrtarë, shumica kundër policëve

Nga 168 sulme ndaj personave zyrtarë, shumica kundër policëve

Kosovë
Zeka: Mashtrimi i një gazetari dhe Këshillit për Siguri të Kosovës

Zeka: Mashtrimi i një gazetari dhe Këshillit për Siguri të Kosovës

Kosovë
Gjendje e jashtëzakonshme në Egjipt pas sulmeve me bomba

Gjendje e jashtëzakonshme në Egjipt pas sulmeve me bomba

Nga Bota
Lekaj: Veprimet e SHBA-së kundër regjimit të Assadit më se të nevojshme

Lekaj: Veprimet e SHBA-së kundër regjimit të Assadit më se të nevojshme

Kosovë
Shtëpia e Bardhë: Rusia, përgjegjëse për sulmet mbi konvojet me ndihma

Shtëpia e Bardhë: Rusia, përgjegjëse për sulmet mbi konvojet me ndihma

Nga Bota
Evropa në luftë!

Evropa në luftë!

Nga Bota
Sulmet me molotov – hetimet vazhdojnë…

Sulmet me molotov – hetimet vazhdojnë…

Kosovë