Napoli ka vazhduar ta shijojë futbollin që po bën këtë sezon duke regjistruar një tjetër triumf në Serie A.

Partenopei ishin bindës në fitoren prej 4-0 kundër Lazios në Stadio ‘Diego Armando Maradona’ duke u zhvendosur në krye të tabelës më tri pikë më shumë se Milani që pësoi humbje nga Sassuolo në San Siro.

Piotr Zielinski e hapi serinë e golave për të vazhduar me një dysh të Dries Mertens, ndërsa rezultatin përfundimtar e vendosi Fabian Ruiz.

Lojtarët e liderit të Serie A nuk mund ta kufizonin festën vetëm brenda lojë, porse ata vazhduan edhe pas fishkëllimës së fundit të gjyqtarit.

Reklama

Derisa Mertens po e jepte intervistën pas ndeshjes për DAZN, Lorenzo Insigne i fsheh prapa tabelës së reklamave dhe e lagu me ujë bashkëlojtarin e tij. /Telegrafi/

Reklama