Lorenzo Insigne, Ciro Immobile dhe Jorginho u larguan të gjithë nga kampi stërvitor i Italisë dje (e shtunë) dhe shenjat fillestare sugjerojnë se pensionimi ndërkombëtar mund të jetë në mendjen e tre lojtarëve.

Reklama

Të tre lojtarëve, së bashku me Marco Verratti, Gianluca Mancinin dhe Domenico Berardin, u dha leja nga Roberto Mancini të largoheshin nga kampi i Azzurrëve në Coverciano në mënyrë që të ktheheshin në shtëpi te klubet e tyre përkatëse.

Megjithatë, sipas Corriere dello Sport, vendimi i Insigne, Immobile dhe Jorginho mund të jetë një shenjë se të tre po përgatiten të pensionohen nga kombëtarja italiane pas humbjes së tyre katastrofike në “play-off” të Kupës së Botës ndaj Maqedonisë së Veriut në fillim të kësaj jave.

Tifozët e Zvicrës tallen me Italinë pasi dështuan të kualifikohen në Kupën e Botës Tifozët e Zvicrës tallen me Italinë pasi dështuan të kualifikohen në Kupën e Botës
Reklama

Insigne dhe Jorginho kanë luftuar me formën këtë sezon në klubet e tyre përkatëse dhe Immobile është qartësisht një përshtatje e dobët për sistemin taktik të Mancinit.

Reklama

Të tre lojtarët u kritikuan ashpër nga tifozët pas humbjes 1-0 në Palermo të enjten e kësaj jave, pasi ishin titullarë dhe dështuan ta bëjnë dallimin.

Ende nuk janë marrë vendime përfundimtare, por duke pasur parasysh që turneu tjetër i madh i mundshëm i Italisë është më shumë se dy vjet larg, ekziston një mundësi reale që një cikël i ri i Azzurrëve të fillojë së shpejti, pa këta tre yje në plane. /Telegrafi/

Reklama