LAJMI I FUNDIT:

Informatori Ice Universe thotë se Samsung Galaxy Flip5 të ketë ekran të jashtëm shumë më të madh ndërsa Fold5 do ta heqë zbrazëtirën në mes të ekranit

Informatori Ice Universe thotë se Samsung Galaxy Flip5 të ketë ekran të jashtëm shumë më të madh ndërsa Fold5 do ta heqë zbrazëtirën në mes të ekranit

Me lansimin e serisë Samsung Galaxy S23 tashmë në pasqyrën e pamjes së pasme, ne mund të kalojmë në lançimin tjetër të madh të Samsung të vitit – gjeneratat e ardhshme Galaxy Z Fold dhe Z Flip.

Reklama

Informatori i besueshëm IceUniverse ndau disa detaje paraprake të specifikave për pajisjet e ardhshme të palosshme. Lajmi i madh për Z Flip5 është ekrani që do të jetë më i madh, dhe i cili thuhet se do të vijë me diagonale prej 3.4 inç.

Nëse është e vërtetë, në fakt do të jetë më i madh se paneli 3.26 inç i Oppo N2 Flip dhe do të mburret me një raport të supozuar të pamjes me 1:1.038 – një katror pothuajse i përsosur. Ekrani i brendshëm thuhet se do të ketë korniza më të ngushta dhe do të adoptojë një menteshë të re në stilin e pikave të ujit për të ndihmuar në fshehjen e vijave, shkruan GSM Arena, transmeton Telegrafi.

Duke kaluar te Galaxy Z Fold5, marrim një konfirmim të ri se ai do të ruajë ekranin e kapakut me madhësi prej 6.2 inç nga paraardhësi i tij. Pajisja do të jetë me 0.2mm më e ngushtë se paraardhësi i saj, por do të përdorë gjithashtu një menteshë në stilin e pikave si Z Flip5 për të ndihmuar në fshehjen e vijave dhe eliminimin e boshllëkut kur telefoni mbyllet.

Fold5 do të jetë më i hollë se paraardhësi i tij me 13.x mm kur paloset, krahasuar me 15.8 mm në Z Fold4. Do të jetë gjithashtu një pajisje më e lehtë, pasi ka peshë prej 254 gram.

Të dy pajisjet e ardhshme të palosshme do të pajisen me çipin Snapdragon 8 Gen2 për Galaxy dhe do të ketë certifikatën IPX8 për mbrojtje nga uji. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Ora tjetër Pixel e Google mund të ketë një “jetë më të gjatë” baterie

Teknologji
Furnizuesi i Apple “Foxconn” po shton përpjekjet për të rekrutuar punëtorë të tjerë, përpara lansimit të modelit të ri

Furnizuesi i Apple “Foxconn” po shton përpjekjet për të rekrutuar punëtorë të tjerë, përpara lansimit të modelit të ri

Teknologji
Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Kalo në kategori