LAJMI I FUNDIT:

Imami Musliu: Asnjë shqiptari nuk i pengon Skënderbeu

Imami Musliu: Asnjë shqiptari nuk i pengon Skënderbeu

Imami i Drenasit, Osman Musliu, ka thënë në Info Magazine se s’ka shqiptar që e pengon figura e heroit kombëtar, Skënderbeut, porse nëse ai është mbuluar në një pjesë sot gjatë faljes së Kurban Bajramit në Tiranë, ashtu siç u raportua, atëherë kjo është bërë vetëm sa për të respektuar normat e fesë, pasi gjatë faljes nuk bën t’i drejtohemi asnjë figure, qoftë kjo pikturë, skulpturë, apo diçka tjetër.

Reklama

Musliu, që është paraqitur me plis të bardhë në studio, pohoi se disa njerëz që s’ia duan të mirën myslimanëve, po provojnë që çdo festë ta “bëjnë me gjak”.

“Çdo festë po kanë tendencë të na bëjnë me gjak”, ka thënë ai. “Ata kanë respektuar rregullat e fesë. Objekti që të shtynë të mendosh se je duke iu falur atij, atëherë duhet të mënjanohet. Jam i bindur që shqiptarëve të Tiranës nuk iu ka penguar figura e Skënderbeut”.

“Me këtë mbulim të figurës së heroit, nëse veç ka ndodhur, asnjë shqiptar i besimit islam nuk e besoj që është fyer sot”, ka deklaruar Musliu. /Klan Kosova/

Në trend Lajme

Më shumë
Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Terroristët serbë derisa po iknin nga zona malore në Banjskë, e lanë mikun e tyre të plagosur – as që e kthyen kokën ta shohin si është

Lajme
Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Reagon Kurti pas sulmit terrorist para Parlamentit turk: Shërim të shpejtë policëve të lënduar

Lajme
Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Vuçiq flet sërish për sulmin terrorist në Banjskë, thotë se do të dalë “me dëshmi” të reja

Lajme
​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

​Mirëpritet propozimi i Osmanit që për Asociacionin të diskutohet me ShBA-në

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Vendosja dhe tërheqja e ushtrisë serbe në kufirin me Kosovën – si u dorëzua Vuçiqi pas presionit të madh

Lajme
Kalo në kategori