LAJMI I FUNDIT:

Osman Musliu

30 Artikuj

Një burrë vjedh paratë e xhamisë në Drenas, imami Osman Musliu publikon videon duke thyer arkën

Një burrë vjedh paratë e xhamisë në Drenas, imami Osman Musliu publikon videon duke thyer arkën

Kosovë
Imamët, Musliu e Jashari: Rrahja e hoxhës së fshatit Lupç, është tinëzar dhe brutal – institucionet duhet të reagojnë

Imamët, Musliu e Jashari: Rrahja e hoxhës së fshatit Lupç, është tinëzar dhe brutal – institucionet duhet të reagojnë

Kosovë
Vazhdon debati mes mulla Osmanit dhe Lladrovcit: I kofsh falë vëllau i kujt je, se kishe mbetë t’u lujtë pitpidak në arat e Gllanasellës

Vazhdon debati mes mulla Osmanit dhe Lladrovcit: I kofsh falë vëllau i kujt je, se kishe mbetë t’u lujtë pitpidak në arat e Gllanasellës

Kosovë
Mulla Osmani lutet që Ramiz Lladrovci mos t’i fitojë zgjedhjet në Drenas

Mulla Osmani lutet që Ramiz Lladrovci mos t’i fitojë zgjedhjet në Drenas

Kosovë
Hoxhë Osman Musliu pas arrestimit, ia lë fajin Naim Tërnavës për incidentin

Hoxhë Osman Musliu pas arrestimit, ia lë fajin Naim Tërnavës për incidentin

Kosovë
BIK akuzon Mulla Osmanin se e sulmoi zyrtarin e tyre në vendin e punës

BIK akuzon Mulla Osmanin se e sulmoi zyrtarin e tyre në vendin e punës

Kosovë
Përleshje mes hoxhallarësh – arrestohet imami i Drenasit, Osman Musliu

Përleshje mes hoxhallarësh – arrestohet imami i Drenasit, Osman Musliu

Kronika e Zezë
Imami i Drenasit përplaset me përfaqësuesin hebraik për peshën e njohjes së Kosovës nga Izraeli

Imami i Drenasit përplaset me përfaqësuesin hebraik për peshën e njohjes së Kosovës nga Izraeli

Kosovë
Osman Musliu: Kosova nuk është shtet islamik, njohja nga Izraeli e mirëseardhur

Osman Musliu: Kosova nuk është shtet islamik, njohja nga Izraeli e mirëseardhur

Kosovë
Musliu: Vëllai i hoxhës që e fyeu Adem Jasharin mori mirënjohje nga OVL e UÇK-së

Musliu: Vëllai i hoxhës që e fyeu Adem Jasharin mori mirënjohje nga OVL e UÇK-së

Kosovë
Osman Musliu flet për zgjedhjet në BIK: Munda klanin e Naim Tërnavës në Drenas

Osman Musliu flet për zgjedhjet në BIK: Munda klanin e Naim Tërnavës në Drenas

Kosovë
Mulla Osmani: Imamët e klanit të Tërnavës marrin paga 1,500 euro, ndërsa në fshat ka hoxhë që paga mujore i del vetëm 100 euro

Mulla Osmani: Imamët e klanit të Tërnavës marrin paga 1,500 euro, ndërsa në fshat ka hoxhë që paga mujore i del vetëm 100 euro

Kosovë
Mulla Osmani: Gjatë varrimit të jasharajve, një person më kërkoi të largoj uniformën fetare (Video)

Mulla Osmani: Gjatë varrimit të jasharajve, një person më kërkoi të largoj uniformën fetare (Video)

Kosovë
Osman Musliu rrëfen bisedën me Shaban Jasharin para sulmit në Prekaz: I thashë, bac me shpirtin tënd bën çfarë të duash, por me fëmijët e gratë… (Video)

Osman Musliu rrëfen bisedën me Shaban Jasharin para sulmit në Prekaz: I thashë, bac me shpirtin tënd bën çfarë të duash, por me fëmijët e gratë… (Video)

Kosovë
Musliu: Lidhja Prizrenit u formua nga dijetarët islamë (Video)

Musliu: Lidhja Prizrenit u formua nga dijetarët islamë (Video)

Kosovë
Lladrovci i kundërpërgjigjet imamit Osman Musliu, e quan “Mulla rrenci”

Lladrovci i kundërpërgjigjet imamit Osman Musliu, e quan “Mulla rrenci”

Kosovë
Imami nga Drenasi fyen Ramiz Lladrovcin, ia kujton se e kishin përzënë nga Tirana

Imami nga Drenasi fyen Ramiz Lladrovcin, ia kujton se e kishin përzënë nga Tirana

Kosovë
Imami Musliu: Asnjë shqiptari nuk i pengon Skënderbeu

Imami Musliu: Asnjë shqiptari nuk i pengon Skënderbeu

Sociale
Musliu: Prishtina i ka 45 mijë ndërtime pa leje, e zhurma po bëhet për një Xhami

Musliu: Prishtina i ka 45 mijë ndërtime pa leje, e zhurma po bëhet për një Xhami

Prishtina
Mulla Osmani, në TV Dukagjini: Radikalizmin islamik e solli BIK-u dhe Qeveria (Video)

Mulla Osmani, në TV Dukagjini: Radikalizmin islamik e solli BIK-u dhe Qeveria (Video)

Sociale
Imami nga Drenasi festoi Pashkët në Gjakovë

Imami nga Drenasi festoi Pashkët në Gjakovë

Kosovë
Mulla Osmani tregon pse kishte ikur nga varrimi i familjes Jashari (Video)

Mulla Osmani tregon pse kishte ikur nga varrimi i familjes Jashari (Video)

Kosovë
Imami që varrosi Jasharajt shpërthen në lot gjatë emisionit (Video)

Imami që varrosi Jasharajt shpërthen në lot gjatë emisionit (Video)

Kosovë
Imami Musliu: Kur i pashë 56 kufomat, s’e besoja se ishte edhe Adem Jashari

Imami Musliu: Kur i pashë 56 kufomat, s’e besoja se ishte edhe Adem Jashari

Kosovë