LAJMI I FUNDIT:

Imami i Drenasit përplaset me përfaqësuesin hebraik për peshën e njohjes së Kosovës nga Izraeli

Imami i Drenasit përplaset me përfaqësuesin hebraik për peshën e njohjes së Kosovës nga Izraeli

Imami i Drenasit, Osman Musliu është përplasur në “Debat Plus” me delegatin e Kongresit Botëror Hebre për Kosovën, Flori Zevi për rëndësinë e njohjes nga Izraeli.

Reklama

Përfaqësuesi i Korpusit Diplomatik Hebre për Kosovë ka thënë se njohja e Kosovës nga Izraeli nuk bënë të minimizohet e as krahasohet me njohjet tjera.

“Njohja nga Izraeli është e barabartë me të gjitha 113 njohjet tjera që ka marrë Kosova”, ka thënë Zevi, përcjell Telegrafi.

Mulla Osmani ka reaguar duke thënë se edhe vendet tjera kanë nga një votë ashtu sikurse Izraeli.

“Izraeli është shtet i fortë por nuk është i barabartë me njohjen e të gjitha vendet tjera. Bën të jesh më të fortin – Izraeli është shtet i fortë, por jo edhe ta duash të fortin”.

Osmani ka thënë se vendosja e ambasadës së Kosovës në Izrael është “e keqja e domosdoshme”.

“Interesi i Kosovës sot është të bëjmë miq. Ne kemi nevojë ëpr çdo shtet-edhe për ato të Afrikës”, tha ndër të tjera .

Musliu me Zevin janë përplasur edhe për Turqinë.

Derisa Musliu ka thënë se Turqia është shtet shumë mik i Kosovës dhe po e ndihmon shumë Kosovën.

“Turqia është i vetmi shtet që i ka rrëzuar avion Rusisë”, ka thënë Musliu.

“Turqia tashmë është mike me Rusinë në Siri”, i është përgjigjur Zevi-Musliut duke i kujtuar se rrëzimi i avionit ka ndodhur pesë vite më parë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Kandiq: Vuçiq t’u bëjë thirrje serbëve t’i dorëzojnë armët

Lajme
Kalo në kategori