LAJMI I FUNDIT:

Ilir Latifi pezullohet nga garat e UFC-së

Ilir Latifi pezullohet nga garat e UFC-së

Të mërkurën, Komisioni Atletik i Nevadës pezulloi për tre muaj luftëtarin e peshave të rënda të UFC-së, Ilir Latifin.

Reklama

Ky vendim vjen pasi ‘luftëtari’ shqiptar është ndeshur me datën 1 tetor në UFC Vegas 61 duke qenë në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Këtë ndeshje Ilir Latifi e fitoi me vendim unanim në raundin e tretë ndaj ukrainasit Aleksei Oleinik.

Latifi zbuloi sëmundjen në intervistën e tij në kafaz dhe tha se luftoi me një këmbë të ënjtur dhe temperaturë.

“Edhe këtë javë, këmba ime është ënjtur”, i tha Latifi komentuesit Paul Felder pas ndeshjes në transmetim. “As nuk u thashë trajnerëve të mi, por dy ditë më parë u infektova me stafilokokë. Siç mund ta shihni, këmba ime është e ënjtur plotësisht”.

Pas këtij vendimi 39 vjeçari është pezulluar nga garat për tre muaj, ku e ka të ndaluar të luftojë deri me datën 1 janar, dhe i duhet të paguajë tarifat ligjore për procesin e komisionit.

Në tetor, komisioni tha se Latifi nuk kishte njoftuar promovimin ose kryerjen e infeksionit të tij përpara se ta pranonte atë në kamera, komisioni e quajti vendimin “të rrezikshëm” dhe shtoi se “sjellja nuk mund të tolerohet”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori