LAJMI I FUNDIT:

Ilir Latifi pësoi humbje me vendim të gjyqtarëve ndaj Rodrigo Nascimento

Ilir Latifi pësoi humbje me vendim të gjyqtarëve ndaj Rodrigo Nascimento

Lufta e vetme në peshat e rënda në UFC Vegas 73 u zhvillua mes Ilir Latifit dhe brazilianit Rodrigo Nascimento.

Reklama

Latifi hyri në luftën numër 17 të UFC-së në një seri prej dy fitoresh në dy ndeshjet e fundit.

Nascimento në anën tjetër kishte vetëm ndeshjen e pestë në tetëkëndësh.

Përkundër një lufte të madhe të të dy luftëtarëve, fituesi nuk i caktua në tetëkëndësh, por me vendim të gjyqtarëve, që ishte i ndarë.

Dy gjyqtarë votuan në favor të Rodrigo Nascimento, që ishte fitorja e tij e dytë radhazi me vendim të ndarë, pas një fitoreje ndaj Tanner Boser vitin e kaluar.


Rezultati zyrtar: Rodrigo Nascimento vs Ilir Latifi (29-28, 28-29, 29-28)


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Kalo në kategori