LAJMI I FUNDIT:

Ilir Daja vlerëson paraqitjen e Ballkanit, thotë se mungesat ndikuan në rezultat

Ilir Daja vlerëson paraqitjen e Ballkanit, thotë se mungesat ndikuan në rezultat
Foto nga arkivi

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Viktoria Plzen ka thënë se ky ishte maksimumi që mund të bënte Ballkani, duke marrë parasysh mungesat që i kishin për këtë ndeshje.

Ballkani pësoi humbje me rezultat 1-0 ndaj Plzenit në “Air Albania”, në ndeshjen e parafundit të grupit C në Ligën e Konferencës.

Daja vlerësoi paraqitjen e futbollistëve të tij në pjesën e parë por duke theksuar që në të dytën nuk mundi të freskojë disa repartë për shkak të mungesës së kontigjentit të lojtarëve.

Ballkani pëson në Tiranë: Fati i kualifikimit do të vendoset në Kroaci ndaj Dinamo Zagrebit
Lexo po ashtu Ballkani pëson në Tiranë: Fati i kualifikimit do të vendoset në Kroaci ndaj Dinamo Zagrebit

“Ka qenë një pjesë e parë e luajtur shumë mirë, kemi pasur probleme me mungesat, por kjo nuk është për të justifikuar humbjen, por aty ku do të mund të kishim freskuar ekipin në fund të pjesës së dytë në i kishim tre lojtarë të lënduar. Në një moment të tillë kur kërkon të freskosh ekipin në ato pozita ku edhe mundesh ta kërkosh fitores nuk ke opsione”.

“Në fund fare, është pjesë e këtij rrugëtimi të gjatë dhe të lodhshëm, jo vetëm për ekipin por sidomos për lojtarët si Dellova, Zyba e Kuç që nuk kanë pushuar asnjë ditë për shkak të angazhimeve me përfaqësuese. Ky është maksimumi në mungesë të kontingjentit të lojtarëve, pasi lëndimi i Kryeziut në stërvitjen e fundit, na bëri të ndryshojmë gjërat”.

“Nuk duhet harruar se përballë kishim një ekip me përvojë të madhe në garat evropiane, ndërsa për ne është vetëm viti i dytë në Evropë”, është shprehur Daja./Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Kosova ruan qetësinë dhe fiton në fund ndaj Irlandës

Sport
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori