Zlatan Ibrahimovic zbarkoi në Aeroportin Linate mbrëmjen e së shtunës, kështu që ai mund të nënshkruajë kontratën e re për të qëndruar te Milani.

38-vjeçari ka rënë dakord për një marrëveshje njëvjeçare me vlerë shtatë milionë euro pasi arriti në janar si një lojtar i lirë nga LA Galaxy.

Megjithatë, ylli suedez edhe përkunder një gjysmë-sezoni brilant me Rossonerët, ai nuk ishte shumë i bindur të vazhdonte, ndërsa vetëm tani ka pranuar ofertën.

Ibrahimovic ‘konfirmon’ rinovimin e kontratës me Milanin me një postim në rrjetet sociale Ibrahimovic ‘konfirmon’ rinovimin e kontratës me Milanin me një postim në rrjetet sociale

“Doja të kthehesha në shtëpi. Tani ne mund të fillojmë të punojmë për të sjellë rezultate edhe më të mira”, ka thënë Ibrahimovic për faqen zyrtare të Milanit në Facebook.

“Siç kam thënë gjithmonë, unë nuk jam këtu për të qenë një maskotë, por për të sjellë rezultate, për ta rikthyer Milanin atje ku duhet të jetë. Kishim gjashtë muaj të shkëlqyeshëm, por ende nuk kemi fituar asgjë”.

“Tani kemi shansin të punojmë që në fillim dhe të bëjmë sakrifica për të arritur objektivat tona. Ndihem në gjendje të mirë. Shpresoj të shoh së shpejti tifozët në stadium, pasi ekipi ka nevojë për mbështetësit e tij dhe ne duam t’i bëjmë ata të kërcejnë. Forza Milan, gjithmonë”, përfundoi suedezi.

Ai nuk mori pjesë në trajnimet para-sezonale që nga fillimi, pasi ai po kërkonte një kontratë më të mirë, ndërsa tani para se të bashkohet me bashkëlojtarët e tij, Zlatan së pari duhet t’i nënshtrohet një testi për COVID-19 dhe të izolohet në shtëpi deri në përfundimin e rezultateve.

Suedezi shënoi 10 gola në 18 ndeshje të Serie A për kuqezinjtë sezonin e kaluar, ndërsa kjo ishte magjia e tij e dytë në San Siro me Milanin pas 2010-12, kështu që Ibra ka luajtur 105 ndeshje për klubin, duke shënuar 67 gola dhe duke siguruar 29 asistime. /Telegrafi/