Ibra flet pas dy golave me fanellën e LA Galaxy: Kam shënuar në çdo debutim, nuk doja ta prishja këtë statistikë

March 31, 2018; Carson, CA, USA; Los Angeles Galaxy forward Zlatan Ibrahimovic (9) celebrates his goal scored against Los Angeles FC during the second half at StubHub Center. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Zlatan Ibrahimovic e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në SHBA.

Ylli suedez ka debutuar me skuadrën e tij Los Angeles Galaxy në derbin ndaj Los Angeles.

Ibrahimovic arriti të shënoj dy gola pas futjes në ndeshje nga banka rezervë duke i siguruar fitoren skuadrës së tij 4-3.

Pas ndeshjes suedezi ka thënë se shpreson t’i ketë kënaqur të gjithë ata që prisnin debutimin e tij.

Ibrahimovic ia siguroi fitoren skuadrës së tij (Foto: LA Galaxy/Twitter)

“Isha i vetëdijshëm që të gjithë po prinin debutimin tim dhe donin të më shihnin në fushë. Shpresojë që t’i kem kënaqur me paraqitjen time”, ka thënë Ibrahimovic.

36-vjeçari ka folur edhe për golin e shënuar nga rreth 40 metra.

“E pash portierin që kishte lëshuar portën dhe mendova ta provoja, ishte një gol i bukur”.

Ai ka debutuar gjithmonë me gola në skuadrat ku ka luajtur dhe ka thënë se nuk dëshironte ta prishte këtë statistikë.

“Doja me çdo kusht të shënoja në debutim dhe ia dola. Zakonisht në çdo debutim timin kam shënuar dhe nuk doja ta prishja këtë statistikë”, ka përfunduar Ibrahimovic. /Telegrafi/

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Nutricionisti i Tyson Fury zbulon sekretin që e bëri atë të kthehet në formë për gjashtë muaj

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Skuadra e La Ligës i ofron lojtarit 'kontratën më të gjatë në histori' vetëm disa ditë pasi ylli njoftoi largimin

Sa para do të fitojnë Fury dhe Usyk nga përballja e sotme në Arabinë Saudite?