Aktori Ian Ziering ka njoftuar përmes rrjeteve sociale dhe i ka dhënë fund lidhjes me bashkëshorten e tij, Erin Ludwig, pas nëntë vitesh martesë.

“Me zemër të thyer, ju njoftoj se Erin dhe unë po ndahemi. Me oraret e stërngarkuara ishim vazhdimisht të angazhuar dhe me kalimin e viteve jemi larguar”.

“Ajo është një prej femrave më të jashtëzakonshme që i kam njohur ndonjëherë dhe nëna më e mirë e fëmijëve tanë”.

Ian Ziering dhe familja e tij (Foto: Bryan Steffy/Getty Images/Guliver)

“Ju lus që ta respektoni privatësinë tonë në këto momente të vështira, pasi duam të përqendrohemi vetëm në atë që është më e rëndësishme për ne, vajzat tona”, ka shkruar mes tjerash në postimin e tij ylli i “Beverly Hills”.

Ian dhe Erin u martuan në vitin 2010 dhe janë prindër të dy vajzave, njëra tetëvjeçare dhe tjetra gjashtëvjeçare. /Telegrafi/

View this post on Instagram

It is with a heavy heart that I tell you Erin and I are splitting up. With our hectic work schedules we could not be busier, and over the last few years have grown apart. She is one of the most incredible women I have ever met and the best mom to our kids. It has come to my attention that things are being written and said to sensationalize a situation that is simply not sensational. Any quote attributed to me is completely false and solely meant by haters to undermine our intention to continue to get along, protect and raise our daughters, and be examples of successful co-parents. We ask that you respect our privacy at this difficult time as we focus on what is important to us, our girls. Peace and love, Ian

A post shared by Ian Ziering (@ianziering) on Oct 31, 2019 at 1:57pm PDT