LAJMI I FUNDIT:

Hysaj flet për fitoren ndaj Napolit: U treguam të aftë duke mos humbur qetësinë

Hysaj flet për fitoren ndaj Napolit: U treguam të aftë duke mos humbur qetësinë

Lazio ka arritur një fitore të madhe, pasi ka mposhtur liderin aktual të Serie A, Napolin në udhëtim 0-1.

Reklama

Skuadra nga kryeqyteti italian për më tepër e ndali edhe sulmin e Napolit, duke mbajtur portën e paprekur.

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj ka qenë ndër më të mirët në fushë, duke qenë i pakalueshëm nga sulmuesit e Napolit.

Pas ndeshjes Hysaj ka folur për fitoren ndaj ish-skuadrës së tij, duke thënë se u treguan të aftë nëmbrojtje.

“Ndeshje e madhe dhe po rritemi si skuadër. Nëse kalon me sukses një test si ky ndaj Napolit dhe sheh progres, atëherë duhet të fillosh të besosh edhe më shumë te vetja”.

“Ne jemi të rritur dhe profesionistë. U treguam të aftë duke mos e humbur qetësinë, u treguam të gjithëve se dimë të luajmë dhe përballemi me skuadra të mëdha”, tha Hysaj.

Lazio mposht Napolin si mysafir
Lexo po ashtu Lazio mposht Napolin si mysafir

Tutje Hysaj tha se janë të fokusuar dhe nëse edhe një mizë lëvizte ata reagonin shpejtë.

“Vjet ishim dobët. Këtë sezon dimë të bëjmë lëvizjet e duhura dhe gjithçka funksionin lehtësisht. Unë e ndjej besimin e shokëve dhe të trajnerit, është normale që gjërat të ecin mirë”.

“Mbrojtja funksionoi ndaj Napolit. Të gjithë ishim të përqendruar, nga portieri te Ciro Immobile. Edhe nëse lëvizte një mizë, ne i bënim thirrje njëri-tjetrit që të bënim kujdes. E donim me gjithë zemër këtë fitore”, u shpreh Hysaj.

“E menaxhuam si duhej çdo situatë. Sa më pak pësojmë, aq më shumë bëhemi të vendosur për ta mbajtur portën e paprekur. Për ne është një gjë e bukur fakti se jemi mbrojtja e dytë më e mirë në kampionat”, përfundoi 29-vjeçari. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Prishtina si gjithmonë e bën ligjin në Kupën e Kosovës, mposht Gjilanin në finale - tani në pritje të licencimit për garat evropiane

Superliga
PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Ligue 1
Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Moises Caicedo arrin marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Premier League
Kalo në kategori