LAJMI I FUNDIT:

Holanda mbetet pa një sulmues, De jog i thotë lamtumirë Euro 2020

Holanda mbetet pa një sulmues, De jog i thotë lamtumirë Euro 2020

Luuk de Jong ka lënë këtë mëngjes kampin holandez, pas një dëmtimi, duke i thënë lamtumirë Kampionatit Evropian.

Reklama

Sulmuesi i Sevillas, ka pësuar një dëmtim në gju, ndërsa tani përzgjedhësi Frank de Boer ka mbetur me vetëm dy zgjedhje në qendrën e sulmit.

“Luuk de Jong është detyruar të braktisë stërvitjen e sotme të Holandës pas një dëmtimi gju të martën. Si rezultat, lojtari me 38 paraqitje me kombëtaren, nuk do të mund të luajë në këtë Kampionat Evropian”.

“Me humbjen e Luuk de Jong, trajnerit Frank de Boe, ka ende 24 lojtarë që mund të luajnë. Rregulloret e UEFA-s nuk ofrojnë hapësirë ​​për të thirrur një zëvendësim në këtë fazë”, thuhet në njoftim.

Trajneri i Holandës ka mbetur tani me dy alternativa sa i përket qendrës së sulmit me Donyell Malen dhe Wout Weghorst.

Sa i përket De Jong tani ai do të kryejë disa ekzaminime në gjurin e dëmtuar për të parë nëse ka nevojë për operacion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori