LAJMI I FUNDIT:

Hillary Clinton për aferën e Billit me Monican: Ai nuk e shfrytëzoi pushtetin, ajo ishte e rritur dhe e vetëdijshme

Hillary Clinton për aferën e Billit me Monican: Ai nuk e shfrytëzoi pushtetin, ajo ishte e rritur dhe e vetëdijshme

Hillary Clinton tha në një intervistë për CBS-in se bashkëshorti nuk e kishte shfrytëzuar pushtetin për ta joshur seksualisht Monica Lewinskyn.

Reklama

Ajo vuri në dukje se Bill veproi mirë duke mos dhënë dorëheqje nga posti i presidentit amerikan për shkak të një skandali.

E pyetur nga gazetari nëse duhej të kishte hequr dorë nga funksioni, siç e kishin pyetur disa herë, Hillari u përgjigj “Absolutisht jo.”

“Më lejoni të ju pyes diçka. Ku janë hetimet aktuale ndaj zyrtarëve që u janë ngritur aktakuza të shumta dhe të cilët i mohojnë ato, i refuzojnë dhe i përqesh? Nuk ishte një hetim kundër Billit dhe besoj se ai ka punuar me mend. Ajo ishte 22-vjeçare kur e kreu aktin me Billin, do të thotë ishte e rritur dhe e vetëdijshme”, ka thënë Hillary.

Këto deklarata u bënë pasi janë shtuar zërat për ngritje të aktakuzave kundër të propozuarit të Donald Trump për Kryetar të Gjykatës Supreme, Brett Kavanaugh.

Ndryshe, çifti Clinton është duke filluar një turne ku do të flasim për çdo gjë që kanë kaluar në vitet e fundit, duke përfshirë edhe akuzat e vitit 1998 për ngacmimi seksual.

Kujtojmë se Dhoma e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara më pas i kërkoi dorëheqjen atëbotë presidentit Clinton pasi filluan hetimet, por Senati refuzoi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë të hapur me një burrë që nuk është i bardhë, presioni publik ishte shumë i madh

Linda Halimi: Kam qenë shqiptarja e parë në një martesë të hapur me një burrë që nuk është i bardhë, presioni publik ishte shumë i madh

Magazina
Fjolla Morina i bën dedikim romantik të dashurit të ri: Sot është festë e dyfishtë, ditëlindja jote dhe përvjetori jonë deri në pafundësi

Fjolla Morina i bën dedikim romantik të dashurit të ri: Sot është festë e dyfishtë, ditëlindja jote dhe përvjetori jonë deri në pafundësi

Magazina
Edon Shileku heq dorë nga identiteti

Edon Shileku heq dorë nga identiteti "Victoria Owns" me të cilin u shfaq në Big Brother VIP Kosova

Magazina
Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi marrin pjesë në Javën e Modës në Milano, shkëlqejnë me dukjen në sfilatën e 'Elisabetta Franchi'

Magazina

"Kënga Magjike" nuk do të organizohet këtë vit

Magazina
Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Getoar Selimi shfaqet me kapelën me ngjyrat e ylberit në Javën e Modës në Milano

Magazina
Kalo në kategori