LAJMI I FUNDIT:

Hendboll, Kosova përballet sot me Britaninë e Madhe

Hendboll, Kosova përballet sot me Britaninë e Madhe

Përfaqësuesja U19 e Kosovës ka humbur ndeshjen e dytë në Evropianin për hendbolliste që po zhvillohet në Prishtinë.

Të dielën mbrëma, Kosova humbi nga Italia me rezultat 41:17.


Përkundër angazhimit të madh, humbja e thellë erdhi për shkak të gabimeve të shumta.

Italia ka luajtur ndeshjen e parë dhe ka dëshmuar se është në mesin e favoriteve.

Më tepër nga vajzat kosovare pritet në ndeshjen e sotme ndaj Britanisë së Madhe që nis nga ora 19:00.

Në këtë duel, ato do të shpresojnë që të marron rezultat pozitiv, duke shpresuar për kalim tutje.