LAJMI I FUNDIT:

Hellas Verona 1-3 Juventus, notat e lojtarëve

Hellas Verona 1-3 Juventus, notat e lojtarëve
Paulo Dybala tregoi se meriton një vend në formacionin bazë (Getty Images)

Juventusi fitoi me rezultat 1-3 kundër Hellas Veronës në Serie A, duke e përfunduar vitin 2017 ashtu siç i ka hije një kampioni.

Reklama

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Blaise Matuidi (6’) dhe Paulo Dybala (72’, 78’).

Golin e nderit për vendasit e shënoi Martin Caseres në minutën e 59-të. Më i miri në këtë takim ishte Dybala, i cili shënoi dy gola dhe bëri një paraqitje fantastike.

Paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Gonzalo Higuain, Alex Sandro dhe Stephan Lichtsteiner.

Më i miri për vendasit ishte portieri Nicoas, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Hellas Verona:

Juventus:

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori