0Shares

Aktorja e famshme britanike, Helen Mirren, ka thënë se do t’i pëlqente ta luajë rolin e Donald Trumpit në një film biografik.

Këto komente 72-vjeçarja i ka bërë para pjesëmarrësve në shkollën për film dhe televizion në Universitetin Loyola Marymount në Los Angeles.

(Foto: Getty Images)

Ajo ka thënë se do të ishte e përsosur për atë rol, meqenëse e kanë stilin e njëjtë të flokëve.

“Do të isha po aq qesharake sa Trump. E admiroj këtë ide. Thuajse i kam flokët si ai”.

“Ai është një karakter fantastik shekspirian. Ndoshta do të ketë edhe rënie shekspiriane. Nuk e di, më duket i si një karakter i veçantë”, ka thënë Mirren.

(Foto: Getty Images)

Më tej, ajo ka shtuar se për një projekt të tillë, do t’i pëlqente ta mësojë fëmijërinë e tij dhe jetën familjare të presidentin aktual të SHBA-ve.

Që nga dita e parë në Shtëpinë e Bardhë, Trump është kritikuar vazhdimisht nga yjet e njohura të filmit. /Telegrafi/

(Foto: Getty Images)

(Foto: Getty Images)

BEIJING, CHINA – NOVEMBER 9: U.S. President Donald Trump and China’s President Xi Jinping (not shown) speak to business leaders at the Great Hall of the People on November 9, 2017 in Beijing, China. Trump is on a 10-day trip to Asia. (Photo by Thomas Peter-Pool/Getty Images)

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)