Harry Maguire ka kaluar nga Leicester te Mancheser Unietd për 80 milionë funte (87 milionë euro), duke u bërë mbrojtësi më i shtrenjtë në botë.

Ai i ka kaluar holandezët Virgil van Dijk dhe Matthijs de Ligt, që kaluan shifon e 75 milionë eurove.

Por kjo shumë paguar nga Manchester United, bën që shumë media dhe analistë ta kritikojnë klubin.

Por pas kësaj shumë video në YouTube, tregojnë se çfarë paraqitje kishte anglezi sezonin e shkuar.

Sipas pamjeve, i bie që United ka nënshkruar me njërin prej mbrojtësve më ë mirë në Evropë.

Një video e krijuar nga ‘ManieHD’ me titullin: “Harry Maguire nuk vlen 80 milionë? OK, shikojeni këtë!”.

Në video shihen ndërhyrje të anglezit ndaj Mohamed Salah, por edhe të tjera. /Telegrafi/