LAJMI I FUNDIT:

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Është një fakt i njohur se fushat në Ballkan kanë qenë ndër më të këqijat në rajon në 30 vitet e fundit, por shembulli i mbrëmshëm nga Lubjana tregon se edhe në ato vende që janë në Bashkimin Evropian, trëndafilat nuk lulëzojnë.

Para disa javësh terreni i stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë bëri bujë të madhe shkaku i gjendjes katastrofale dhe kushteve minimale për zhvillimin e ndeshjes.

Megjithatë, një stadium tjetër tashmë ka rivalizuar fushën e stadiumit të kryeqytetit të Kosovës.

Mbrëmë në Lubjanë është luajtur ndeshja e xhiros së pestë në Ligën e Konferencës ndërmjet Olimlija dhe Lille, ndërsa në prag të ndeshjes ka rënë shi i dendur, gjë që ka shkaktuar probleme të mëdha për organizatorin e ndeshjes.

Gjegjësisht, fusha e stadiumit Stozice ishte e mbushur ujë dhe lloç përkundër gjoja kullimit (drenazhit) të nivelit të lartë, kështu që organizatorët duhej të gjenin një mënyrë për të përgatitur fushën e lojës.

Punëtorët e klubit slloven kanë gjetur zgjidhje për problemet e tyre dhe për këtë janë bërë hit në rrjetet sociale.

Ata sollën një numër të madh peshqirësh dhe në atë mënyrë u përpoqën të heqin qafe ujin e mbledhur në terrenin e stadiumit.

Siç pritej, ideja e tyre nuk u realizua në mënyrën më të mirë dhe fusha ishte ende në gjendje të dëshpëruar.

Në terrenin e përmbytur dhe të shkatërruar, Lille ia doli më mirë dhe fitoi 2-0 dhe mbeti në vendin e parë në tabelën e grupit A, ndërsa Olimpija qëndroi në vendin e fundit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori