Ylli Harrison Ford pësoi një lëndim në shpatull gjatë xhirimeve të “Indiana Jones 5”, duke e detyruar që të merrte pushim për t’u trajtuar.

Reklama

Në ndërkohë, regjisori James Mangold do të vazhdojë të xhirojë pa Ford.

“Gjatë provave për një skenë lufte, Harrison Ford pësoi një lëndim duke përfshirë shpatullën e tij”, tha një zëdhënës i Disney në një deklaratë. “Xhirimet do të vazhdojnë ndërsa orari do të konfigurohet sipas nevojës në javët e ardhshme”.

Harrison Ford (Foto: YouTube)

Shkalla e lëndimit të Ford është e panjohur, megjithëse nuk është hera e parë që ai lëndohet teksa bën një film.

Reklama

Në të kaluarën, Harrison pësoi një dëmtim serioz në shpinë në “Indiana Jones and the Temple of Doom” dhe disa lëndime në këmbë “Star Wars: The Force Awakens”.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Harrison Ford Të gjitha lajmet nga Harrison Ford

“Indiana Jones 5” filloi xhirimet në fillim të këtij muaji në Mbretërinë e Bashkuar.

Harrison Ford (Foto: YouTube)

Detajet për vazhdim nuk janë njoftuar ende, edhe pse 78 vjeçari është duke e përsëritur rolin e tij ikonik si arkeolog.

Phoebe Waller-Bridge dhe Mads Mikkelsen do të interpretojnë po ashtu në pjesën e fundit.

Harrison Ford (Foto: YouTube)

“Indiana Jones 5 ″ është shtyrë disa herë dhe aktualisht është planifikuar të debutojë në kinema më 29 korrik 2022. /Telegrafi/