Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Daut Haradinaj, ka kërkuar të dijë pozicionin e Listës serbe, nëse është pozitë apo opozitë, sa i përket ndarjes së komisioneve parlamentare.

Haradinaj kërkoi të dijë nëse Lista serbe është pjesë e koalicionit qeverisës apo jo.

“A ka ndërhyrje të rregullores, a është në proporcion me numrin e shumicës shqiptare dhe si e cilësoni listën serbe pozitë apo opozitë, sepse nuk është e qartë”, tha ai.

Deputeti i PDK-së vendos fotografinë e Thaçit prapa ulëses së kryetares Osmani Deputeti i PDK-së vendos fotografinë e Thaçit prapa ulëses së kryetares Osmani

Ndryshe në këtë seancë kryetarja Vjosa Osmani kishte përplasje edhe me shefin e grupit parlamentarë të PDK-së, Bedri Hamza. /Telegrafi/